قیمت روز طلا و نقره در ایران و جهان

در صفحه پیش رو قیمت روز نقره ۹۲۵ استرلینگ و خام ۹۹۹ (پنبه) با جنس ترکیه ای درجه یک، با دو واحد گرم و مثقال (ساچمه) و قیمت فلز طلا اعلام می شود. همچنین نمودار قیمتی انس این دو فلز در ادامه قابل مشاهده است.

* قیمت نقره در ایران

امروز : ۶ خرداد ۱۴۰۳

هرگرم نقره ۹۹۹: ۶۳,۷۶۰ تومان خرید نقره ۹۹۹
هرگرم نقره ۹۲۵: ۵۹,۰۴۰ تومان  خرید نقره ۹۲۵
هر مثقال (ساچمه): ۲۹۳,۸۱۰ تومان

قیمت روز فلز طلا و نقره در جهان: ۲۶ ,۰۵, ۲۰۲۴ میلادی

قیمت انس نقره خام قیمت هر کیلوگرم نقره ۹۹۹
۳۰.۳۶ دلار

۹۷۷.۵۹۲ دلار

انس جهانی طلا قیمت جهانی هر گرم طلا خالص
۲,۳۳۰ دلار

۷۲.۸ دلار

 

* قیمت امروز طلا در ایران ۶ خرداد ۱۴۰۳

قیمت هرگرم طلا ۱۸ قیمت آبشده قیمت ربع سکه قیمت سکه تمام
۳,۲۷۶,۰۱۰ تومان  ۱۴,۱۹۰,۰۰۰ تومان  ۱۴,۸۰۰,۰۰۰ تومان ۳۹,۴۹۰,۰۰۰ تومان

حباب سکه طلا 

حباب تمام سکه امروز نسبت به جهان

حباب تمام سکه امروز نسبت به طلا ایران

۱۱,۱۸۵,۱۸۰ تومان

۱۱,۹۰۱,۲۵۰ تومان

حباب سکه نسبت به جهان: به این معنا است که قیمت سکه طلا طرح جدید ۱۱,۱۸۵,۱۸۰ تومان بیشتر از قیمت جهانی طلا خود معامله می شود.”

“حباب سکه نسبت به ایران: به این معنا است که قیمت سکه طلا طرح جدید۱۱,۹۰۱,۲۵۰ تومان بیشتر از قیمت طلای آبشده ۹۰ عیار در ایران معامله می شود.”

*سکه بهار آزادی طرح جدید دارای وزنی معادل ۷.۳۲۲ گرم است و عیار آن ۹۰۰ می باشد.

قیمت دلار امروز: ۶ خرداد ۱۴۰۳

قیمت دلار خرید امروز قیمت دلار فروش امروز
۵۷,۲۸۰ تومان ۵۷,۴۰۰ تومان

قیمت ارز دیجیتال

قیمت تتر امروز قیمت بیت کوین امروز
۵۷,۲۵۰ تومان ۶۹,۱۲۰ دلار

 

نسبت جهانی قیمت طلا به نقره: ۲۶ ,۰۵, ۲۰۲۴ میلادی

امروز قیمت طلا به نقره چند برابر است؟
۷۷ برابر

* به منظور آپدیت شدن قیمت لحظه ای می بایست صفحه را مجدد بارگذاری ( رفرش ) کنید : بر رو نوار مرورگر (قسمتی که آدرس این صفحه قرار دارد) کلیک کرده و اینتر یا ورود را کلیک نمایید تا صفحه مجدد بارگذاری و به روز رسانی گردد.

نمودار انس نقره جهانی

 

در  سال ۲۰۲۳ میلادی قیمت هر انس فلز نقره خام با قیمت جهانی حدودی ۲۱-۲۵ دلار همراه بوده است. نمودار بالا نشان دهنده نمودار قیمت فلز نقره خالص ۹۹۹ (نقره پنبه) در هر کیلوگرم به واحد دلار آمریکا در جهان است. همانطور که در نمودار مشاهده می نمایید.

قیمت نقره در یک سال گذشته صعودی بوده است. و در بازه های زمانی متفاوت مقاومت های قیمتی جدیدی را شکسته و به قیمت حمایتی رسیده است.

آخرین سطح قله قیمت نقره پنج سال اخیر در اواسط فوریه ۲۰۲۱ که دارای قیمتی معادل ۳۰ دلار در هر انس بوده است.

امروز : ۲۶ ,۰۵, ۲۰۲۴ میلادی

قیمت جهانی هر انس نقره ۹۹۹ برابر با : ۳۰.۳۶ دلار

هر کیلوگرم silver برابر با ۹۷۷.۵۹۲ دلار

نمودار قیمت طلا جهانی

چارت قیمت نقره به انس جهانی

نمودار قیمت نقره

همانطورکه در نمودار بالا مشاهده می شود قیمت این فلز صنعتی گران بها در سال های ۲۰۱۱ و ۲۰۱۲ به بالاترین میزان خود رسیده است، در سال های ۲۰۱۲ و ۲۰۲۱ بیشترین رشد را از آن خود کرده است.

تحلیل گران فلزات گران بها پیش بینی می کنند که قیمت نقره در طول سال جاری ۲۰۲۴ میلادی (۱۴۰۳ شمسی) قله قیمتی جدیدی را فتح نماید.

فلز نقره جزو فلزات گرانبها و صنعتی در جهان محسوب می شود کاربرد صنعتی این فلز از تمام فلزات دیگر بیشتر است دلیل اصلی صنعتی شدن نقره ویژگی رسانایی بالای آن است. گفتنی است بیشترین تقاضا و خرید برای نقره از طرف صنایع مهم مانند صنایع مرتبط با پنل های خورشیدی، پزشکی، سیستم های سرمایشی و گرمایشی و… انجام می گیرد.

در تاریخ نسبت قیمتی نقره به طلا عددی بین ۶۰ الی ۹۰ بوده است بدین معنا که طلا ۶۰-۹۰ درصد قیمت بالاتری نسبت به نقره داشته است، با تحلیل این نسبت می توان به پویایی صنایع در جهان و کشور های بزرگ صنعتی مانند آمریکا و چین پی برد، بدین گونه که هرچه این نسبت کمتر باشد قیمت نقره در برابر طلا بالاتر رفته پس تقاضا برای آن بیشتر است و این تقاضا از طرف صنایع مهم برای تولید بیشتر صورت گرفته است.

تفاوت قیمت فلز نقره ۹۹۹ با ۹۲۵

به طور کلی آلیاژ نقره ۹۲۵ به این معنا است که ۹۲٫۵ درصد آن فلز خالص و ۷٫۵ درصد مابقی آن فلزات دیگر می باشد، این ناخالصی برای استحکام و جلوگیری از باقی ماندن لکه بر روی نقره جات بکار می رود. ۷٫۵ درصد ناخالص را فلزاتی مانند: مس ، ژرمانیوم ، روی ، پلاتین ، سیلیکون و بور تشکیل می دهند.

دقت در استفاده و تناسب هر کدام از فلزات فوق ویژگی هایی مانند استحکام، رنگ، درخشندگی و… به زیورآلات نقره می دهد، و در نتیجه قیمت نقره ۹۲۵ نیز باعث کمی تغییر می شود.

 در نقره با عیار ۹۲۵ در ۷۵ درصد ناخالصی میزان فلز مس بیش از فلزات دیگر است.

نقره ۹۲۵ به نام استرلینگ شناخته می شود و در انواع زیورآلات نقره مانند انگشتر نقره ، سرویس نقره ، تسبیح نقره و… نیز بکار می رود.

همانطور که در قیمت های فوق مشاهده می نمایید قیمت روز نقره ۹۲۵ پایین تر از نقره ۹۹۹ می باشد، چرا که خلوص ۹۹۹ بیشتر است.

نقره استرلینگ به چه معناست ؟

کلمه ” sterling ” استرلینگ در واحد پوند که مخصوص بریتانیا است نیز از نام فلز نقره ” silver ” استرلینگ گرفته شده است، دلیل نام گذاری آن است که در اصل یک پوند استرلینگ معادل یک پوند ( ۴۵۳ گرم ) silver قیمت گذاری می شده است.

فلز ۹۹۹٫۹ نقره همان نقره خالص یا خام محسوب می شود و بیشتر در صنعت استفاده می گردد، همچنین این فلز با خلوص بالا یعنی ۹۹۹ و ۹۹۹۹ در شمش های نقره بکار می رود که کاربرد آن به منظور سرمایه گذاری همچنین قیمت نقره بالاتری نسبت به انواع عیار های دیگر دارد.

عیار طلای سکه‌های طلا در ایران ( طرح جدید و قدیم ) ۹۰۰ از ۱۰۰۰ ( عیار ۹۰۰ ) است. به این معنا که در یک کیلو سکه طلا ۹۰۰ گرم طلای خالص وجود دارد. قیمت سکه طلا نیز بر همین اساس می بایست قیمت گذاری شود. با توجه به عیار طلا و قیمت جهانی حباب قیمتی طلا یا سکه بدست می آید.

طلای ۱۸ عیار شامل ۷۵ درصد فلز طلا خالص و ۲۵ درصد فلزات مس، نقره یا روی یا پالادیوم و … است.

*هر یک پوند طلا و نقره برابر ۴۵۳ گرم است.

*هر ۳٫۵ انس طلا و نقره معادل ۱۰۰ گرم نقره است. به عبارت دیگر هر انس تقریبا معادل ۲۸٫۵ گرم است. برای بدست آوردن قیمت نقره خام به انس هر گرم را در ۲۸.۵ ضرب می کنیم.

برای مشاهده قیمت روز نقره ۹۲۵ و ۹۹۹ و خرید آن به صفحه نقره خام مراجعه نمایید.