چگونه خودروهای الکتریکی بازار نقره را برای سرمایه گذاران تغییر می دهد

رسانایی الکتریکی عالی نقره آن را به یک جزء کلیدی در وسایل نقلیه الکتریکی تبدیل می کند که به عنوان پوششی برای تماس های الکتریکی برای عملکردهایی از ترمز خودکار، فرمان برقی و سیستم های ناوبری استفاده می شود. همانطور که تقاضا برای خودروهای برقی افزایش یافته است، نیاز به نقره نیز افزایش یافته است و این امر باعث می‌شود که این فلز برای چند سال متوالی کسری عرضه سالانه در سال ۲۰۲۳ داشته باشد. این موضوع سبب می شود که قیمت نقره در آینده افزایش یابد.

درک تقاضای نقره در صنعت خودروهای الکتریکی

هر جا که یک عنصر الکتریکی در یک وسیله نقلیه الکتریکی وجود داشته باشد، احتمالاً نیاز به نقره وجود دارد. و خودروهای برقی با توجه به ماهیت خود دارای اجزای الکتریکی بیشتری نسبت به موتورهای احتراق داخلی خود هستند و بنابراین نیاز به نقره بیشتری دارند.

بر اساس برآوردهای سال ۲۰۲۱ توسط مؤسسه نقره، میانگین بارگیری نقره خودروهای بنزینی و دیزلی بین ۱۵ تا ۲۸ گرم در هر وسیله نقلیه تخمین زده شد که این رقم با افزایش قطعات الکتریکی مانند ویژگی های هوشیاری راننده و سیستم های اطلاعات سرگرمی پیچیده تر افزایش می یابد. در خودروهای هیبریدی، استفاده از نقره در حدود ۱۸ تا ۳۴ گرم در هر وسیله نقلیه سبک بیشتر است، در حالی که تصور می‌شود خودروهای برقی با باتری (BEVs) در محدوده ۲۵ تا ۵۰ گرم نقره در هر خودرو مصرف می‌کنند.

مؤسسه نقره همچنین خاطرنشان کرد که “حرکت به سمت رانندگی خودران باید به افزایش چشمگیر پیچیدگی وسیله نقلیه منجر شود، که نیاز به مصرف بیشتر نقره دارد.” بنابراین چشم انداز تقاضای نقره در صنعت خودرو برای چندین دهه بسیار بالا به نظر می رسد.

و این فقط خود وسایل نقلیه نیستند که به نقره با فلز نیاز دارند، همچنین نقره در تعداد زیادی از ایستگاه‌های شارژ مورد نیاز است که در سطح جهانی برای اطمینان از وجود زیرساخت‌های لازم برای پشتیبانی از تغییر به خودروهای برقی مورد نیاز است.

نقره خودرو

 

سرمایه گذاری در نقره: استراتژی هایی برای سرمایه گذاری

محصولی که کسری عرضه مداوم دارد و برای سال‌های متمادی در تقاضای قوی باقی می‌ماند تا یک مورد سرمایه‌گذاری قوی ارائه کند. اما بهترین راه برای سرمایه گذاری در نقره چیست؟

واضح ترین راه برای جلب توجه، خرید خود فلز است. این کار را می توان به صورت فیزیکی در قالب های شمش نقره و نقره خام از طریق فروشندگان معتبر نقره، یا به صورت دیجیتالی، مانند KAG نقره ای Kinesis که یک ارز دیجیتال با پشتوانه نقره فیزیکی است، انجام داد.

سرمایگذاری فرا مرزی : با وجود مقادیر زیادی نقره مورد نیاز در سال‌های آتی، سرمایه‌گذاری در شرکت‌های معدنی استخراج و فرآوری فلز، مسیر دیگری را برای افراد برای بهره‌مندی از افزایش نقره ارائه می‌دهد. غول‌های مکزیکی ، Industrias Penoles و Fresnillo دو شرکت بزرگ نقره هستند، در حالی که سرمایه‌گذاران می‌توانند سهام شرکت‌های Wheaton Precious Metals ، Coeur Mining یا First Majestic را نیز خریداری کنند.

 

فرصت خرید نقره

فرصت ها و خطرات سرمایه گذاری در نقره در زمینه خودروهای الکتریکی

از منظری کاملاً بنیادی، مورد نقره نه تنها در سال جاری، بلکه برای یک دهه آینده بسیار قوی به نظر می‌رسد، زیرا این فلز نقش مهمی از دور شدن از خودروهای با سوخت فسیلی به نفع خودروهای برقی است. با این حال، نقره صرفاً توسط عوامل بنیادی خود هدایت نمی شود و عوامل اقتصاد کلان و همچنین دیدگاه “ریسک بنیادین” یا “خطر کاهش” درک شده در بازارها نیز بر قیمت نقره تأثیر می گذارد.

به این ترتیب، اگرچه نقره در پنج سال گذشته با کسری عرضه پایدار مواجه بوده است، اما قیمت نقره نتوانسته است از ۵۰ دلار در هر اونس عبور کند ولی در حال حاضر ( تابستان ۱۴۰۳ ) با رشد قیمتی میانگین ۳۰ دلار در هر انس معامله می شود.

همچنین، در حالی که نقره تقاضای زیادی را از خودروهای برقی جذب می کند، هنوز هم از سایر بخش ها مانند انرژی خورشیدی و جواهرات و همچنین تولید سکه و شمش برای سرمایه گذاران عقب است. بنابراین، آنچه در آن بخش‌ها اتفاق می‌افتد احتمالاً تأثیر بیشتری بر قیمت خواهد داشت.

در نهایت، سال گذشته نشان داد که چقدر سخنان و اقدامات فدرال رزرو و مقامات آن برای قیمت نقره اهمیت دارد. کمپین یک ساله فدرال رزرو برای افزایش نرخ بهره برای مقابله با تورم سرسختانه بالا ثابت کرده است که قیمت نقره را تحت تاثیر قرار داده است و باعث شده است که قیمت آن در مارس امسال به زیر ۱۹ دلار در هر اونس برسد.

بنابراین، همانطور که مورد نقره در زمینه خودروهای الکتریکی امیدوارکننده است، باید در مقابل بسیاری از عوامل دیگر که بر قیمت آن تأثیر می‌گذارند، متعادل شود.

سرمایه در نقره خودرو

اهمیت نقره در توسعه خودروهای الکتریکی و انرژی پاک

انتقال انرژی، که مسلماً بزرگترین موضوع سرمایه گذاری در زمان کنونی است، نشان می دهد که نقره نقش اصلی را در رسانایی عالی این فلز دارد که نه تنها در خودروهای برقی بلکه در فتوولتائیک برای پنل های خورشیدی مورد نیاز است.

علاوه بر این، دور شدن از انرژی پایدار اما تولید شده با سوخت فسیلی به سمت منابع پاک و تجدیدپذیر، نیازمند حجم عظیمی از باتری است تا اطمینان حاصل شود که عرضه می تواند در زمان هایی در روزهای ابری و بدون باد پاسخگوی انرژی مورد نیاز باشد. این تغییر چشمگیر در شبکه های انرژی بدون شک به مقادیر زیادی نقره نیاز دارد تا همه چیز را به هم متصل کند و جریان الکتریکی را با بازدهی بالا حفظ کند.

آینده نقره در صنعت خودروهای الکتریکی

آینده نقره با فلزی که تاریخچه بشری به هزاران سال قبل دارد بسیار قوی به نظر می رسد و نشان می دهد که دارای طیف وسیعی از کیفیت های متنوع است تا اطمینان حاصل شود که می تواند مطابق با زمان حرکت کند و در تقاضا باقی بماند.

1 دیدگاه برای “چگونه خودروهای الکتریکی بازار نقره را برای سرمایه گذاران تغییر می دهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ربات هوشمند
پاسخگوی سوالات شما هستیم
14:00
سلام، خوش آمدید، یکی از گزینه های زیر را انتخاب کنید.
راهنمای خرید نقره
قیمت نقره
امور حمل و نقل
ارسال پیام به پشتیبانی