چه عواملی تقاضا نقره را تعیین می کند؟

همانند طلا، قیمت نقره نیز از اکتبر سال ۲۰۲۳ روند صعودی داشته است. فلز سفید از نزدیک قیمت همتای زرد خود را دنبال کرده است، عوامل تعیین کننده تقاضا نقره چیست؟ اجازه دهید ضمن ارائه پیش بینی قیمت نقره به این سوال نیز پاسخ دهیم.

عوامل کلیدی افزایش تقاضا نقره

نقره نه تنها کاربردهای سرمایه گذاری دارد بلکه ویژگی های صنعتی متعددی نیز دارد. با در نظر گرفتن این موضوع، موارد زیر عوامل کلیدی تعیین کننده تقاضا نقره است.

نقره در ساخت صنعتی

نقره به دلیل رسانایی الکتریکی و حرارتی خود شناخته شده است و به همین دلیل کاربردهای صنعتی مختلفی دارد. در حالی که تقاضا برای نقره در سال ۲۰۲۰ به دلیل بیماری همه گیر کاهش یافت، در سال ۲۰۲۱ توانست ۸ درصد افزایش یابد. در سال ۲۰۲۲، تقاضای نقره در صنایع به میزان ۵ درصد دیگر نیز افزایش یافت.

با این حال، این فلز به تقاضای بالای ۱۰ درصدی دست یافت که به ۱.۱۴ میلیارد اونس در سال ۲۰۲۳ تبدیل شد.

سه صنعت اصلی در بخش الکترونیکی وجود دارد که نقره در با افزایش تقاضا در آن ها رونق می گیرد.

اول پنل های خورشیدی است که در آن ها رسانایی حرارتی نقره با سلول های فتوولتائیک استفاده می شود. دوم صنعت خودرو است که بیان می کند تقاضا برای نقره تا سال ۲۰۲۵ به ۹۰ میلیون اونس افزایش خواهد یافت. سومین صنعت لحیم کاری است. 

نقش جواهرات نقره در تقاضا نقره

جواهرات عامل دیگری است که تقاضا برای نقره را افزایش می دهد. در حالی که فلز سفید بسیار مقرون به صرفه تر از همتای زرد خود، طلا است، ویژگی های ظاهری و بازتابی آن باعث شده است که در میان اکثر طراحان جواهرات مورد پسند واقع شود.

با این حال، در سال ۲۰۲۳، گزارش شد که کل مصرف جهانی جواهرات نقره تا ۲۲ درصد کاهش یافته است. این کاهش به دلیل کاهش تقاضا برای جواهرات نقره در هند بود. با این حال، تقاضا برای فلز سفید در کاربردهای صنعتی این کاهش در جواهرات را جبران کرد.

سکه و شمش نقره

بر اساس بررسی جهانی نقره در سال ۲۰۲۲ که توسط موسسه نقره منتشر شد، کل تقاضای جهانی برای نقره در سال ۲۰۲۱ با ۱۹ درصد افزایش به ۱.۰۵ میلیون اونس رسید و به بالاترین سطح خود از سال ۲۰۱۵ رسید.تقاضا خرید نقره

سپس در سال‌های ۲۰۲۲ و ۲۰۲۳ افزایش بیشتری یافت و انتظار می‌رود در سال ۲۰۲۴ به افزایش خود ادامه دهد. بیشترین تقاضا در نقره ابتدا به شکل نقره خام و در درجه دوم برای سرمایه گذاری به شکل شمش نقره است.

پیش بینی قیمت و تقاضا نقره

نقره از نزدیک روند قیمت طلا را در سال ۲۰۲۴ دنبال کرده است و در ۲۴ دلار باز شد و با چندین شمع قرمز بزرگ کاهشی مداوم را تجربه کرد. 

با این حال، افتی که در ۳ ژانویه ۲۰۲۴ تجربه کرد، یک جهش جزئی ایجاد کرد. از آن زمان، دارایی به طور پراکنده افزایش یافته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ربات هوشمند
پاسخگوی سوالات شما هستیم
15:57
سلام، خوش آمدید، یکی از گزینه های زیر را انتخاب کنید.
راهنمای خرید نقره
قیمت نقره
امور حمل و نقل
ارسال پیام به پشتیبانی